Jak na cesty eko-logicky? Pomůže vám průvodce udržitelným cestováním nejen za vzděláváním

4. 10. 2021

Aby za pár let nebyla zdravá příroda pouhou vzpomínkou, vydává Dům zahraniční spolupráce průvodce udržitelným cestováním. Co v něm najdete?

Průvodce, který vydává Dům zahraniční spolupráce (DZS) je plný tipů, jak poznávat svět bez zbytečné ekologické zátěže: na co myslet před odjezdem, jak si zabalit, jaké zvolit možnosti cestování s nejnižším obsahem uhlíku, co podniknout v místě cílové destinace a jak se chovat i po návratu domů ohleduplně k naší planetě. Obsahuje také řadu odkazů na zajímavé iniciativy, filmy, podcasty věnované ochraně životního prostředí.

Průvodcem zeleného cestování chce DZS zvýšit povědomí účastníků mobilit a projektů, jak je realizovat udržitelněji. To se týká především dopravy, ale i nakládání s odpady, stravování nebo dobrovolnictví.

Udržitelnost mobilit a projektů spolupráce je jedním z cílů DZS Strategie udržitelnosti. Strategií se DZS zavázal k odpovědnému přístupu svého fungování. A to nejen směrem dovnitř do organizace, ale i směrem ke všem zainteresovaným stranám. Usiluje o to,
aby svou činnost a s ní spojené spolupráce probíhaly s co největším ohledem k životnímu prostředí, sociálně, eticky a ekonomicky odpovědným způsobem.

Přečtěte si průvodce v online verzi zde.


Zdroj: Jak na cesty eko-logicky? Pomůže vám náš průvodce udržitelným cestováním nejen za vzděláváním. Dům zahraniční spolupráce. Tisková zpráva, 24. 9. 2021.

Související

Hradecko slaví úspěch! Bylo oceněno Velkou cenou cestovního ruchu 2021/2022

Přejít na článek

Ceny letí nahoru, Rohlik.cz však zlevňuje díky privátním značkám a spolupráci s lokálními farmáři

Přejít na článek