Jak na cesty eko-logicky? Pomůže vám průvodce udržitelným cestováním nejen za vzděláváním

4. 10. 2021

Aby za pár let nebyla zdravá příroda pouhou vzpomínkou, vydává Dům zahraniční spolupráce průvodce udržitelným cestováním. Co v něm najdete?

Průvodce, který vydává Dům zahraniční spolupráce (DZS) je plný tipů, jak poznávat svět bez zbytečné ekologické zátěže: na co myslet před odjezdem, jak si zabalit, jaké zvolit možnosti cestování s nejnižším obsahem uhlíku, co podniknout v místě cílové destinace a jak se chovat i po návratu domů ohleduplně k naší planetě. Obsahuje také řadu odkazů na zajímavé iniciativy, filmy, podcasty věnované ochraně životního prostředí.

Průvodcem zeleného cestování chce DZS zvýšit povědomí účastníků mobilit a projektů, jak je realizovat udržitelněji. To se týká především dopravy, ale i nakládání s odpady, stravování nebo dobrovolnictví.

Udržitelnost mobilit a projektů spolupráce je jedním z cílů DZS Strategie udržitelnosti. Strategií se DZS zavázal k odpovědnému přístupu svého fungování. A to nejen směrem dovnitř do organizace, ale i směrem ke všem zainteresovaným stranám. Usiluje o to,
aby svou činnost a s ní spojené spolupráce probíhaly s co největším ohledem k životnímu prostředí, sociálně, eticky a ekonomicky odpovědným způsobem.

Přečtěte si průvodce v online verzi zde.


Zdroj: Jak na cesty eko-logicky? Pomůže vám náš průvodce udržitelným cestováním nejen za vzděláváním. Dům zahraniční spolupráce. Tisková zpráva, 24. 9. 2021.

Související

Vlha, dudek, moták… Rezervace velkých kopytníků je mimořádně bohatá na vzácné ptáky

Přejít na článek