Moravskoslezský kraj drží krok s udržitelností nejen na Colours of Ostrava díky agentuře NAVZDORY

Ze světa členů

2. 2. 2024

Agentura NAVZDORY má, jako ostravská společnost, vřelý vztah nejen ke kultovnímu hudebnímu festivalu Colours of Ostrava, ale i ke kraji, ve kterém sídlí a působí. Abychom byli přesní, jedná se o kraj Moravskoslezský. Skvělou ukázkou je proto jejich spolupráce , kde měli možnost obojí spojit.

Zadáním bylo originální a odolné up-cycled posezení pro návštěvníky festivalu, které bude umístěno přímo v lounge area Moravskoslezského kraje. V NAVZDORY si proto připravili 3 druhy up-cycled nábytku. Prim hrála designová lavička/sedačka ze zachráněné vany. Důmyslně využili valnou většinu korpusu vany a nechali co nejvíce vyniknout její tvar. Kratší strany sloužící u van na odkládání sprchových gelů se proměnily v opěradla, jedna z delších stran plnila funkci zádové opěrky a pro pohodlné sezení umístili na dno broušené dřevěné latě. Nohy tohoto netradičního posezení vznikly z jednoho přepůleného, vyřazeného ocelového kola pro automobily. Celou sedačku nejenže nabarvili, ale přidali i polep na míru s motivy památek kraje.

Druhým výrobkem bylo křesílko z barelu, kde opět využili původní tvar na maximum. Vzniklo tak důmyslné křeslo s dostatečně velkým sedákem, ale i bytelným opěradlem. Aby byla sedací část co nejpohodlnější, přidali na křesílko čalounění z molitanu z přebytků z výroby s potahem z vyřazené kamionové plachty.

Sadu nábytku na festival navíc ještě doplnily stolky z barelů, které vznikly ze zbylých částí. Vizuálně je sjednotili s ostatními výrobky do zářivě bílé a opět doplnili kontrastními polepy památek kraje jako u křesla a sedačky. Celá sada byla tvořena zároveň s myšlenkou co nejmenších přebytků.

Kromě odpočinku v udržitelném posezení si mohli účastníci festivalu odnést i další produkt spolupráce NAVZDORY s krajem, a sice originální up-cycled šperky z gramodesek, které vznikly také „na míru“ pro tento projekt. Dnes si tyto designové kousky můžete zakoupit i na e-shopu agentury, případně se nechat inspirovat jejich dalšími upcycled výrobky.

Pomyslnou třešničkou na dortu je i ocenění Spokojený zákazník Moravskoslezského kraje, které agentura NAVZDORY na podzim roku 2023 obdržela, a to nejen za tento jedinečný projekt.


Zdroj: Moravskoslezský kraj drží krok s udržitelností nejen na Colours of Ostrava. NAVZDORY. Blogový článek

Související

Legenda v udržitelnosti a ESG Georg Kell otevře Global Goals Summit a na Cenách SDGs převezme čestné uznání

Přejít na článek

Cirkulární akademie oficiálně zahájila svou činnost. Bude učit firmy, jak aplikovat udržitelnost a cirkulární ekonomiku do svých procesů

Přejít na článek

Inspirace z Mnichova: Zástupci Cykloměst Do práce na kole vyrazili na exkurzi o udržitelné mobilitě

Přejít na článek