Mrtvice: Víte, co dělat?

Ze světa členů

10. 5. 2024

Nejste si jistí, že víte, jaké jsou příznaky mrtvice? Kdy volat záchranku anebo co dělat, když vás nebo vaše blízké pustí z nemocnice? ERGO Aktiv spustil novou preventivně informační stránku www.mrtvice.cz.

V dnešní době je těžké se vyrovnat s náhlými a nečekanými situacemi, jako je mozková mrtvice. Pro ty, kteří se ocitnou v této složité situaci, je těžké najít vhodné zdroje informací na jednom místě. Proto ERGO Aktiv spustil nový web, www.mrtvice.cz, který má za cíl pomoci lidem a jejich blízkým získat přístup k důležitým informacím a potřebným k zvládnutí této obtížné situace.

Webovou stránku navrhli tak, aby byla snadno srozumitelná, přehledná a nabízela komplexní informace o mozkové mrtvici. Najdete zde vysvětlení příznaků, možných příčin, léčebné metody a rady pro rehabilitaci.

V centru neurorehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s. poskytují podporu převážně mladším a aktivním lidem po prodělané mozkové mrtvici, úrazu hlavy či jiném získaném poškození mozku (nádorová a infekční onemocnění). Pomocí moderních rehabilitačních přístupů pomáhají při jejich návratu do aktivního života, zvýšení jejich soběstačnosti, návratu do zaměstnání a při řešení jejich celkové nepříznivé sociální a životní situace. Jejich vizí je zvyšovat kvalitu života lidí se získaným poškozením mozku, ale i života jejich blízkých.

Věří, že přístup k relevantním informacím a podpoře může pomoci zmírnit stres spojený s situací po mozkové mrtvici a usnadnit cestu k uzdravení.


Zdroj: Mrtvice: Víte, co dělat? ERGO Aktiv. Tisková zpráva

Související

Běhej a uklízej okolí! Do projektu Run & Plog se přihlásilo 1 200 běžců

Přejít na článek

UGO chce zužitkovat bioodpad, vymyslet to mají účastníci Challenge Lab

Přejít na článek