Asistenční program DOBROKRUH věnuje první čtvrtletí roku 2024 boji proti domácímu násilí

Ze světa členů

18. 1. 2024

Asistenční program DOBROKRUH, společně se svými partnery, oznámil rozhodnutí věnovat první čtvrtletí letošního roku boji proti domácímu násilí. Tato kampaň představuje další krok směrem k podpoře zaměstnanců partnerských firem a šíření povědomí o závažném problému domácího násilí.

V současné době má více než 20 000 zaměstnanců partnerských firem non-stop přístup k psychologické, právní, finanční nebo třeba sociální pomoci prostřednictvím Asistenčního programu DOBROKRUH. Tato podpora zahrnuje širokou škálu služeb, které mají za cíl poskytovat pomoc a podporu zaměstnancům v obtížných situacích.

Každé čtvrtletí se Asistenční program DOBROKRUH zaměřuje na konkrétní téma, o kterém chce zvýšit povědomí veřejnosti. Pro první čtvrtletí roku 2024 je tímto tématem boj proti domácímu násilí, a to pod heslem Jasné NE domácímu násilí. V rámci této kampaně bude zveřejněna série videí, která se zabývá problematikou domácího násilí. Zároveň jsou představováni konkrétní pracovníci, kteří se angažují v poskytování pomoci obětem domácího násilí.

„Často se setkáváme s tím, že se oběti domácího násilí bojí pomoc vyhledat. Za svůj problém se třeba i stydí. Rádi bychom se proto na krátkých videích potenciálním žadatelům o pomoc představili a ukázali jim, kdo se jim bude věnovat,“ říká Věra Třísková, která v DOBROKRUHU již druhým rokem zajišťuje zpracovávání závažných žádostí o pomoc.

 

Tématu se věnuje také podcast dobrohráči, kde v aktuální epizodě hovoří odborníci z organizace HOST Home-Start Česká republika, z.ú. o skvělé možnosti poskytnout odborný mentoring nefunkčním rodinám. „Jsme odhodláni nejen poskytovat podporu zaměstnancům partnerských firem, ale i aktivně přispívat k boji proti společenským problémům. Domácí násilí je vážným problémem, který si vyžaduje naši pozornost a společnou snahu všech členů našeho společenství,“ řekl Marek Sýkora, projektový manažer Asistenčního programu DOBROKRUH.

Asistenční program DOBROKRUH věří, že tímto způsobem může přispět k větší osvětě a podpoře těch, kteří bojují s násilím ve vztazích. DOBROKRUH vyzývá veřejnost k aktivnímu zapojení a sdílení informací, které mohou pomoci vytvořit bezpečnější a podpůrnější prostředí pro všechny.


Zdroj: Asistenční program DOBROKRUH věnuje první čtvrtletí roku 2024 boji proti domácímu násilí. DOBROKRUH. Tisková zpráva

Související

Společnost Lidl a Skutečně zdravá škola se společně zasadí o lepší stravování dětí ve školních jídelnách

Přejít na článek

Sbírka potravin slaví 10 let. Výsledkem jsou tisíce tun darovaných potravin a miliony porcí jídla pro potřebné

Přejít na článek

Pálení čarodějnic: Prevence předchází tragédiím

Přejít na článek