Osamělým seniorům pomůže Den Krásy

28. 2. 2023

V Česku žije aktuálně o samotě 750 000 seniorů a 50 % seniorů ve věku nad 75 let potřebuje péči. Právě jim pomáhá Nadace Krása pomoci s novým projektem Den Krásy.

Den Krásy je dnem, kdy budou odborníci na kosmetiku, masáže, vlasy, manikúru, dotyk a aromaterapii pečovat o klientky Nadace Krása pomoci. Péče o sebe a své tělo je naprosto esenciální záležitost.

Proč je to tolik důležité zrovna pro osamělé seniory?

Průměrný věk klientek nadace je 82 let. Mnoho z nich má zdravotní omezení, které je brzdí nejen při chůzi, ale třeba i při mytí vlasů. Základní hygiena, naprosto samozřejmá věc, je často velice komplikovaná.

V celém Česku pak žije o samotě 750 000 seniorů a 50 % seniorů ve věku nad 75 let potřebuje péči. To, jakou máme péči, má veliký vliv na naše fyzické i duševní zdraví. Relax, uvolnění se a možnost nechat o sebe pečovat vedou k celkové pohodě seniorů, vytrhnou je z každodenní rutiny, z velmi dlouhých a osamělých dní.

Jde nejen o pohlazení na těle, ale taky na duši. A to právě často osamělým seniorům chybí: dotyk, pohlazení a blízkost. Proto si každá z klientek, která si Den Krásy zažije, vyzkouší péči vizážistky, kadeřnice, manikérky, masáže rukou a aromaterapie.

Součástí Dne Krásy se může stát každý – příspěvkem na sbírku, ve které Nadace vybírá na organizaci akce (sbírka poběží do 6. 3. 2023). Hlavním partnerem akce je přírodní značka BIOOO.cz, se kterou Nadace v letošním roce uzavřela spolupráci.


Zdroj: Osamělým seniorům pomůže Den Krásy. Nadace Krása pomoci. Blogový článek.

Související

Sbírka potravin slaví 10 let. Výsledkem jsou tisíce tun darovaných potravin a miliony porcí jídla pro potřebné

Přejít na článek

Čisté energie a mír: Veřejnost se od vzdělávání přesunuje k jiným prioritám udržitelného rozvoje

Přejít na článek

25 let v POHODĚ – organizace POHODA oslavila čtvrt století na náměstí Brumlovka

Přejít na článek