Portus Praha organizuje virtuální běh pro normálně postižené. Zapojte se i vy!

13. 4. 2021

Od 15. do 31. dubna 2021 proběhne první ročník virtuálního charitativního běhu na podporu lidí s mentálním postižením. K běhu se může připojit kdokoliv a kdekoliv-běžci, chodci, amatéři, profíci, malí, velcí, mladí, staří a pomoct tak těm, kteří to potřebují. Portus Praha čelí výzvě, a to vybrat 333 tisíc na sociálně terapeutické programy a rozjezd aktivit sociálně terapeutické dílny.

Charakteristickou činností neziskové organizace Portus Praha bylo pořádání kulturních benefičních akcí, které ale už skoro rok možné pořádat není. Proto se organizace rozhodla o úplně nový koncept činnosti. Své aktivity, zejména benefiční sbírku AKCE CIHLA na podporu mentálně postižených, přesunula do online světa. Lidé tak sbírku mohou podpořit koupí e-cihly.

Mezi další aktivity se řadí virtuální charitativní běh pro normálně postižené, který se bude konat od 15. dubna do 31. dubna 2021. Startovné činí 150 Kč a zahrnuje diplom, startovní číslo, příspěvek pro Portus Praha, z.ú. a slosovatelný los do tomboly. Zvýšit příspěvek se může navíc při registraci zde. Zapojení se do běhu je velice snadné a nevyžaduje žádné větší přípravy. Zkrátka nasadíte kecky, vyběhnete a budete si trasovat běh pomocí oblíbené aplikace a podělíte se o screenshot.

Výtěžek z běhu využije Portus Praha na sociálně terapeutické programy a rozjezd aktivit sociálně terapeutické dílny. Primární činností sociálně terapeutické dílny (STD) je pracovní nácvik, v současné době ale i hudební setkávání a společné muzicírování FaraBandu, který si za dobu svého fungování získal skvělé renomé. Kromě terapeutického účinku znamenají pro klienty pravidelné zkoušky a vystupování na koncertech velký socializační přínos. Do budoucna by chtěl Portus Praha za výtěžek nakoupit další hudební nástroje, které by nebyly zapůjčené, ale ve vlastnictví STD. Pro klienty s těžším typem mentálního postižení zřídí motivačně senzorické relaxační místo s interaktivními a světelnými pomůckami. Jeho účelem je senzorická stimulace, relaxace. Poskytuje atmosféru bezstarostného uvolnění, vede ke zklidnění, navozuje pocit bezpečí.

Pro klienty s lehčím typem postižení si Portus Praha klade za cíl doprovodit je na cestě k co největší samostatnosti. Žijeme v době digitalizace a informatiky a není možné na toto zapomínat ani v přípravě našich klientů. Proto klientům poskytne možnost zdokonalení v počítačové a finanční gramotnosti.

Související

Asociace společenské odpovědnosti nachystala balíčky udržitelných dárků do Velké vánoční soutěže na Lidovky.cz

Přejít na článek

Rekordních 500 tisíc lidí se zavázalo k měsíci veganství tzv. Veganuary

Přejít na článek

Ipsos nyní přináší zajímavé postřehy a insighty formou podcastů

Přejít na článek