Potravinové banky vyzývají restaurace k darování nevyužitých potravin

15. 10. 2020

Česká federace potravinových bank vydala prohlášení, že od úterý 13. října potravinové banky ve všech regionech přijmou nevyužité zásoby potravin od všech stravovacích zařízení, zejména jídelen, kantýn a velkých restaurací.

Federace upozorňuje, že minimální množství k odvozu je 20 kg. Darování je nutné předem telefonicky dohodnout, a to s ohledem na momentální lidské kapacity. Přijmout lze ovoce, zeleninu, či chlazené, mražené nebo trvanlivé potraviny, které zatím nebyly rozbaleny. Kontakty na jednotlivé banky najdete na www.potravinovebanky.cz.

Darované potraviny budou rozděleny humanitárním organizacím pro pomoc nejpotřebnějším lidem. Neplýtvejme jídlem a pomozme, kde je potřeba!


ČESKÁ FEDERACE POTRAVINOVÝCH BANK (ČFPB)

Zastupuje všech 15 fungujících potravinových bank, které v celé České republice bojují proti plýtvání jídlem, hladu a podvýživě. Poskytuje podporu a koordinaci potravinovým bankám a snaží se hájit jejich zájmy na nadnárodní i národní úrovni.

Česká Federace potravinových bank je nevládní, apolitická a není vázána na žádné náboženské hnutí. ČFPB je členem Evropské federace potravinových bank FEBA a členem Celosvětové sítě potravinových bank GFN.

Související