Příští stanice svět – festival mezinárodního vzdělávání propaguje ekologické cestování

7. 9. 2021

Dva vagóny plné přednášek a workshopů, stage s koncerty a stánky se soutěžemi. Tak bude vypadat festival mezinárodního vzdělávání, který propaguje možnosti zahraničního studia, stáží a dobrovolnictví. Ve třetím zářijovém týdnu postupně navštíví Prahu, Plzeň, Liberec, Olomouc a Brno.

Akci Příští stanice svět pořádá Dům zahraniční spolupráce, česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání. Pětidenní vlakovou tour oslaví začátek nového programového období dvou evropských vzdělávacích programů – Erasmus+ a Evropský sbor solidarity.

Vlakem za vzděláním
Název Příští stanice svět neodkazuje jen k cestám do zahraničí, ale také k vlakové dopravě. Jednou z priorit mezinárodního vzdělávání je totiž ekologická udržitelnost. Cílem organizátorů je tak podporovat vlakovou dopravu jako ideální variantu při cestování nejen za studiem a stážemi do zahraničí. Právě proto si také zvolili vlak jako symbol i dějiště celého festivalu. Vlaková souprava bude cestovat po České republice a každý z festivalových dní udělá zastávku v jednom městě.

Informacemi nabité vagóny
Návštěvníci akce se mohou těšit na program nabitý informacemi o možnostech studia, stáží a dobrovolnictví v zahraničí, ale také na zajímavé zážitky z cest od slavných absolventů Erasmu, tipy jak uskutečnit vlastní dobročinný projekt ve svém městě nebo jak se na svých cestách chovat ekologicky.

O tom, jak žít udržitelně nejen na cestách, se na festivalu bude věnovat například cestovatel a publicista, autor Travel Bible, Matouš Vinš, cestovatelka a propagátorka udržitelného způsobu života, známá z projektu Za lepší život, Pavla Wernerová nebo cestovatelé z TravelNative Jakub Frank a Standa Horák, kteří kromě jiného podporují rozvoj environmentálních znalostí mladých lidí v Nepálu a Indii.

Velká část programu bude probíhat přímo ve speciálně upravených vagónech. U vlaku se bude nacházet také hlavní stage, stánky s občerstvením, soutěžní stanoviště a další doprovodný program. Každý festivalový den zakončí dva koncerty – na pódiu se v jednotlivých městech vystřídají například Barbora Poláková, Thom Artway, Klára Vytisková, Ventolin nebo The Tap Tap. Programem bude provázet oblíbené moderátorské duo Johan Mádr a Ondřej Havel.

Jste vítáni
Mezinárodní vzdělávání není jen pro studenty. Vydejte se na festival a možná zjistíte, že i vaší příští stanicí může být svět. Na akci je vstup zdarma, stačí se předem registrovat. Více informací a kompletní program najdete na www.prististanicesvet.cz.


Zdroj: Příští stanice svět – festival mezinárodního vzdělávání propaguje ekologické cestování. Dům zahraniční spolupráce. Tisková zpráva, 16. 8. 2021.

Související

Ohlédnutí za Cenami SDGs: V roce 2017 promluvil světově uznávaný ekonom a oceňoval se soukromý i veřejný sektor

Přejít na článek

„Když nemůžeš, tak uklízej,“ začíná nový projekt se společenským přesahem

Přejít na článek

Asociace společenské odpovědnosti spojila síly se sociálním podnikem Ergotep a spustila unikátní společensky odpovědný e-shop

Přejít na článek