E-shop Nakup na Dobro odstartuje v červenci. Čeká na vás řada udržitelných dárků i ekologická doprava zdarma

28. 5. 2021

Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci se svými partnery představila identitu nově vznikajícího e-shopu Nakup na Dobro s udržitelnými dárky, které mají smysl nejen pro obdarované, ale i pro společnost a přírodu. První objednávky budou moci zákazníci realizovat již v průběhu července. Vedle pestrého sortimentu udržitelných dárků na vás čeká ekologická bezemisní doprava zcela zdarma i možnost podpory výsadby stromů v kraji Vysočina.

Myšlenka vytvořit e-shop s udržitelnými dárky vznikla v Asociaci společenské odpovědnosti již před delší dobou, ale nyní ji konečně přetvořila v realitu. E-shop Nakup na Dobro nabídne široký sortiment udržitelných dárků, ekologickou dopravu zdarma, udržitelné balení i kvalitní zákaznický servis. Neméně důležitou skutečností je i to, že nákupem na e-shopu podpoříte zaměstnávání desítky osob se zdravotním znevýhodněním, které se budou na jeho provozu podílet.

Jak jinak představit tak výjimečný e-commerce projekt než v online prostředí. Na středečním webináři, který uspořádala Asociace společenské odpovědnosti pro své členy a další zájemce o spolupráci, vystoupili všechny klíčové osoby projektu, bez jejichž odhodlání a zapálení pro udržitelnost by projekt nikdy nevznikl.

Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, na úvod poděkovala partnerům v dobrém – Montessori Institute Prague, PEYTON legal a Skupině ČEZ, kteří podpořili vznik projektu v rámci crowfundingové kampaně na Hithit, a představila vizi projektu: “Naší snahou je, aby celý prodejní a distribuční proces e-shopu Nakup na Dobro byl udržitelný a realizován s ohledem na planetu. Současně doufáme, že v dlouhodobém horizontu dokážeme posunout nákupní chování individuálních i firemních zákazníků směrem k udržitelnosti.” Jak dodává, tohoto cíle by nebylo možné dosáhnout bez zapojení všech partnerů a dodavatelů, tedy členů Asociace společenské odpovědnosti.

Roli sociálního podniku Ergotep v projektu, jež integruje osoby se zdravotním postižením do běžného pracovního života, představil osobně jeho generální ředitel Jiří Černý: „V rámci projektu Nakup na Dobro budeme zajišťovat nákup zboží od dodavatelů, kompletní fulfillment služby – skladování, logistiku a distribuci směrem k zákazníkům. Projekt tak vytvoří pracovní pozice pro více než 10 lidí s handicapem.“ Ergotep se postará také o ekologické balení vašich zásilek. Obaly recykluje, zpracovává vlastní balíkové výplně a stále hledá nové inovativní způsoby, jak nejšetrněji zásilky balit s ohledem na planetu.

Velkým bonusem pro koncového zákazníka e-shopu Nakup na Dobro bude ekologická doprava zdarma bez limitu. Zásilky až k vám domů bez stopy po uhlíku bezemisně doručí výhradní zelený přepravce DPD, ať už bude hodnota vašeho nákupu jakákoliv. Miloš Malaník, generální ředitel DPD vysvětlil, jak bezemisní doručování funguje. Kurýři DPD doručují balíky primárně na elektrokolech, tříkolkách, elektro-dodávkách nebo pěšky. Společnost navíc svou uhlíkovou stopu měří, redukuje a 100 % kompenzuje. „V rámci Evropy jsme se zavázali do roku 2025 doručovat zcela bezemisně ve 225 evropských městech,“ dodal Malaník a zdůraznil, že udržitelnost je v DNA společnosti hluboce zakořeněna.

Na oplátku za to, že zákazník ušetří za dopravu, bude moci dobro vrátit tím, že nám pomůže obnovit české lesy po kůrovcové kalamitě v regionu Vysočiny. Do svého nákupního košíku tak budete mít možnost přihodit sazenici stromů, o jejichž výsadbu v okolí skladu v Havlíčkově Brodě se postará organizace PEFC. Podpoříte tak obnovu lesů a navíc snížíte uhlíkovou stopu svých nákupů. „Pandemie vymazala z diskuze závažná témata, jako kůrovcová kalamita, která však stále nejsou vyřešena. Pokud jsou lesníci nuceni sklízet stromy kvůli kůrovci, cena dřeva klesá a musí prodávat dřevo za extra nízké ceny. Chybí jim pak prostředky na obonovu lesa,“ vysvětlil důležitost obnovy lesů a význam tohoto projektu Stanislav Slanina, ředitel organizace PEFC.

Pokud vás projekt Nakup na Dobro zaujal a už se těšíte na váš první nákup, nenechte si ujít novinky a zajímavé akce, které jsou pro vás přichystány. „První balíčky k vám doručíme už v červenci. Mezitím nás najdete v sobotu 26. června s pop-up stánkem na akci United Islands of Prague v naší udržitelné Dobro zóně. Koupit si budete moct poukazy na Dobro a prohlédnout vybrané produkty,“ dodává Lucie Mádlová a vyzývá veřejnost k návštěvě stánku. Novinky z říše dobra můžete také sledovat na instagramu a facebooku Nakup na Dobro.

Související

Inovacemi k udržitelnosti: Poznali jsme digitální dvojče, řízené ortézy i tištěný dům

Přejít na článek

Hlasování o světově unikátních Cenách SDGs startuje už dnes. O výsledcích rozhodne veřejnost

Přejít na článek

Global Goals Summit už za týden. Přinese Pla(s)teosaura, unikátní zero waste menu, swap oblečení i rozhovor s legendou udržitelnosti

Přejít na článek