Roztoč kola pro Fenix!

30. 8. 2021

Po více než roce vynucené přestávky v pořádání benefičních akcí a v momentě, kdy nikdo neví, jak se dál bude vyvíjet koronavirová pandemie, nezisková organizace ParaCENTRUM Fenix připravuje svůj první ročník charitativního virtuálního cyklozávodu „Roztoč kola pro Fenix“, který se uskuteční 5. – 19. 9. 2021. Výsledky závodu budou vyhlášeny on-line 21. 9. 2021.

Cyklozávod bude startovat na Mezinárodní den poškození míchy. Při této příležitosti se ParaCENTRUM Fenix rozhodlo zorganizovat symbolický start na cyklostezce u obchodního centra Olympia Brno, a to 5. 9. v 10:00 h., kam zve všechny handbikery, cyklisty a ostatní sportovní nadšence. Kromě samotného startu se mohou závodníci těšit na osvětový program ParaCENTRA Fenix a Generali České pojišťovny. Dále bude možnost vyzkoušet si jízdu na handbike trenažeru a zasoutěžit si s Generali Českou pojišťovnou o autokameru.

Překonat sami sebe a roztočit kola pro dobrou věc můžete na stránkách www.roztockola.cz. Zaregistrujte se, vyberte svoji kategorii, nastavte výši startovného nebo si objednejte další benefiční předměty partnerů cyklozávodu, kterými podpoříte ParaCENTRUM Fenix v plné výši. Pak už zbývá jen zdolat co nejvíce kilometrů.

Můžete jezdit na kole, koloběžce, handbiku, vozíku s přídavnými kolečky, závodit sami, v týmu nebo s rodinou, kdykoliv a kdekoliv! Váš výkon je možné změřit prostřednictvím oblíbené aplikace nebo pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ. Ten pak vložíte do 19. 9. do výsledkového systému časomíry IronTime.

Výtěžek ze startovného bude použit na rehabilitaci klientů ParaCENTRA Fenix. Pravidelná rehabilitace je jednou z nejdůležitějších aktivit a je nedílnou součástí života všech vozíčkářů.

„I když nás je jen pár, dokážeme v ParaCENTRU Fenix v duchu našeho motta „Roztáčíme život naplno“ pomoci lidem s poškozením míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života. Podporujeme je v náročné životní změně, ukazujeme jim cestu a bojujeme jako lvi za jejich lepší společenské začlenění a kvalitu života,“ informuje Michal Odstrčil, ředitel ParaCENTRA Fenix.

Patronem cyklozávodu je významný český medailista a olympijský vítěz v cyklistice Jaroslav Kulhavý, který zvítězil na horském kole v roce 2012 v Londýně.

Partnery cyklozávodu jsou Medicco, Generali Česká Pojišťovna, Atex, Kalas Sportswear, Pelotonegame.com, Authentica, Premiera Sweet, kteří věnovali do závodu své propagační předměty a poskytli hodnotné ceny pro vítěze. Dále OC Olympia Brno, která poskytla zázemí pro symbolický start cyklozávodu a Alerion s.r.o.


Zdroj: ParaCENTRUM Fenix – ROZTOČ KOLA PRO FENIX! ParaCENTRUM Fenix. Tisková zpráva, 5. 8. 2021.

Související

Soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023 v Praze vyhrála společnost Lagardère Travel Retail. Vytvořila nejlepší podmínky pro zaměstnance se zdravotním postižením

Přejít na článek

Ples pro Fenix: vozíčkáři to opět roztočí na tanečním parketu

Přejít na článek

FOVY se podílí na vzniku výrobků značky FOREWEAR už 10 let, nyní představují spolupráci s dalším členem A-CSR, společností ComAp

Přejít na článek