Společně pro elektromobilitu. Nošovický Hyundai poskytne Konu Electric bartošovické záchranné stanici

Ze světa členů

1. 8. 2023

Dennodenně vyjíždí ochránci přírody ze záchranné stanice v Bartošovicích ke zraněným volně žijícím zvířatům v celém regionu – nejčastěji jde o ptáky. Nově budou moci při svých cestách využívat také vůz Hyundai Kona Electric díky projektu Společně pro elektromobilitu. Bartošovická záchranná stanice dostala od nošovické automobilky Hyundai elektromobil k bezplatnému půlročnímu využívání.

„Jsme velmi rádi, že jsme uspěli ve výzvě společnosti Hyundai. Je to pro nás moc důležité, protože jako záchranná stanice obhospodařujeme obrovské území, a to prakticky celý Moravskoslezský kraj i Vsetínsko. Ročně odebíráme až 2 300 zvířat, v tomto období se vyjíždí několikrát denně. Elektromobil máme poprvé, těšíme se na to. Budeme jezdit potichu a šetřit životní prostředí,“ řekl vedoucí zařízení Petr Orel.

Program Společně pro elektromobilitu, v rámci kterého poskytuje nošovický Hyundai vybraným zájemcům elektromobil Kona Electric z vlastní produkce, vypomáhá rozvoji elektromobility v Moravskoslezském kraji. Pilotní projekt na podporu čisté mobility spustila nošovická automobilka loni v létě, kdy na jeden rok věnovala Konu Electric ke služebním účelům pracovníkům magistrátu města Třince.

„Jsme rádi, že jsme program Společně pro elektromobilitu rozjeli a mohli tak nyní podpořit záchrannou stanici Bartošovice. Otázka ochrany životního prostředí je pro nás velmi důležitá. Nad rámec ekologických opatření napříč výrobou organizujeme a podporujeme zajímavé projekty, které přispívají k zachování přírodního bohatství kolem nás,“ uvedla vedoucí Oddělení vnějších vztahů HMMC Barbora Hermanová.

Zaměstnanci se pravidelně mohou účastnit tzv. eko dnů, a pomoci tak přírodě v okolí. Nošovický Hyundai také podporuje organizaci ČSOP Salamandr, která realizuje projekty spojené s ochranou přírody v Beskydech. Přispívá tak k zachování pestrosti horských luk a pastvin na beskydských svazích. Od letoška nošovický závod podporuje chov ohrožené zebry Grévyho v ostravské ZOO. V areálu HMMC byly nedávno umístěny hmyzí domečky, ptačí budky, pítka pro ptáky a netopýří budky. Zajímavostí je také motýlí louka u haly Lakovny. Ohleduplnost vůči životnímu prostředí přenáší nošovický závod do všech svých aktivit. Řadu dalších ekologických iniciativ podporuje automobilka prostřednictvím grantových programů nebo díky Nadačnímu fondu Hyundai.

Na začátku příštího roku předá nošovický závod v rámci projektu Společně pro elektromobilitu Konu Electric místní akční skupině Frýdlantsko – Beskydy. Žadatelé si tak vyzkouší výhody elektromobilu na vlastní kůži. Další kolo příjmu žádostí spustí automobilka na jaře příštího roku.


Zdroj: Společně pro elektromobilitu. Nošovický Hyundai poskytne Konu Electric bartošovické záchranné stanici. Hyundai. Tisková zpráva

Související

Česko zná nové rekordmany roku: Pla(s)teosaurus zapsán do knihy rekordů

Přejít na článek