Společnost EY vyhlásila 24. ročník soutěže EY Podnikatel roku

Ze světa členů

5. 9. 2023

Společnost EY dnes zahájila nový ročník prestižní soutěže EY Podnikatel roku, která každoročně oceňuje úspěšné české podnikatele v několika kategoriích. Již po čtyřiadvacáté mohou být do klání nominováni podnikatelé širokou veřejností či se mohou přihlašovat sami. Jejich podnikatelská činnost musí vedle hospodářských výsledků přinášet také celospolečenský přínos, který je čím dál důležitějším kritériem hodnocení i v rámci celosvětového klání, kterého se tuzemský držitel titulu každoročně účastní. Přihlášky a nominace je možné podávat do 20. října 2023.

Za dobu pořádání této prestižní mezinárodní soutěže, ke které se Česká republika připojila v roce 2000, se podařilo světu představit desítky úspěšných podnikatelských příběhů, které se často staly motivací a motorem pro tisíce podnikatelů po celém světě. Jen v Česku se do ní doposud zapojila téměř tisícovka výjimečných osobností, od začínajících podnikatelů až po byznysové matadory. Výběr vítězů se ve všech zemích řídí stejnými, mezinárodně platnými kritérii EY, která zohledňují ekonomické ukazatele i osobnost podnikatele, jeho přístup k zákazníkům, dodavatelům a inovacím, stejně jako dopad jeho podnikání na udržitelnost a celou společnost.

„Také v případě Česka platí, že držitel titulu EY Podnikatel roku musí být především osobnost, která svůj byznys nerealizuje pouze s cílem vytváření zisku, ale má i dlouhodobou vizi a přesah. Jeho činnost by měla mít přínos i pro komunity, v jejichž prostředí funguje. Každý rok díky naší soutěži vidíme, jak se v tomto ohledu české podnikatelské prostředí kultivuje a posouvá, a jsem přesvědčena, že tomu tak bude i v případě letošního ročníku, který jsme právě odstartovali,“ říká Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY Česká republika.

„Neděláme byznys proto, abychom sbírali slávu, přesto si letošní ceny EY Podnikatel roku nesmírně vážím – už dlouhá léta jde o velmi prestižní mezinárodní ocenění a já jsem vděčný, že jsem se mohl účastnit i světového finále. Je to uznání za práci, které věnuji já i celý tým Rockaway za poslední léta obrovské množství energie a která už dalece přesahuje české hranice,říká Jakub Havrlant ze společnosti Rockaway Capital, držitel titulu EY Podnikatel roku 2022 České republiky, který již tradičně, jako vítěz posledního ročníku, usedne do čela odborné poroty a pomůže hledat svého následovníka.

Porota bude mít i tentokrát za úkol vybrat nejen vítěze hlavní soutěže, ale také nejúspěšnější podnikatele napříč českými, moravskými a slezskými regiony. Během závěrečného galavečera budou vyhlášeni i výherci v kategoriích technologický, začínající a společensky prospěšný podnikatel. Česká televize, hlavní mediální partner, udělí již tradičně Cenu České televize za podnikatelský přínos kultuře a umění, a to osobnostem, které se vedle své podnikatelské činnosti aktivně věnují podpoře kultury nebo přispívají ke zlepšení veřejného prostoru. Nejlepší podnikatelský příběh bude také vybrán čtenáři deníku MF DNES a iDNES.cz, hlavního spoluorganizátora soutěže.

Hlavním partnerem soutěže EY Podnikatel roku je Česká spořitelna, jejímž posláním je vést lidi i společnost k prosperitě. Poradenství zaměřené na posilování finančního zdraví a také úspěšné podnikatelské příběhy mohou sloužit jako návod na překonání současné obtížné situace podnikatelů a firem.

Oficiálním vozem soutěže je společnost BMW Czech Republic s.r.o., která z vlastní zkušenosti ví, že pro dosažení úspěchu je důležité vytvořit něco s přesahem, nespokojit se s obyčejnými řešeními a přitom je nutné soutěžit s těmi nejlepšími. A právě takovou osobnost hledá soutěž EY Podnikatel roku. „Inovace a vývoj posouvají společnost dopředu. S tím přichází ale i řada výzev a zodpovědností, kterým je třeba postavit se čelem. I v dalším ročníku nás proto velice těší mít možnost účasti a podpořit vyhlášení EY Podnikatel roku, která uznává odvážné podnikatele nebojící se těchto výzev,“ řekl Maciej Galant, generální ředitel BMW Czech Republic s.r.o.

Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv prostřednictvím formuláře na www.podnikatelroku.cz. Na těchto webových stránkách je rovněž přihláška pro podnikatele, kteří se budou chtít do letošního ročníku zapojit. Uzávěrka přihlášek i nominací je 20. října 2023.


Zdroj: Společnost EY vyhlásila 24. ročník soutěže EY Podnikatel roku. EY. Tisková zpráva

Související

Na Férové snídani se sešlo téměř 7800 účastníků na podporu pěstitelů ve světě

Přejít na článek

Cirkulární akademie oficiálně zahájila svou činnost. Bude učit firmy, jak aplikovat udržitelnost a cirkulární ekonomiku do svých procesů

Přejít na článek