Tesco online sbírka pokračuje až do Vánoc

14. 12. 2021

Podzimní kolo Sbírky potravin skončilo v úterý 30. listopadu u příležitosti Světového dne dárcovství a dobrých skutků (Giving Tuesday). Jen ve 105 zapojených obchodech Tesco zákazníci darovali 73 tun potravin a drogerie. Zákazníci Tesco měli navíc možnost podpořit Sbírku potravin i prostřednictvím služby Tesco Online nákupy až do 30. listopadu. V rámci online Sbírky se doposud vybralo 13 tun potravin a drogerie. Pomoc potravinovým bankám tím ale rozhodně nekončí. Tesco pořádá vlastní online sbírku až do Vánoc a navíc daruje 400 000 Kč na podporu jednotlivých potravinových bank.

„Tesco moc děkuje zákazníkům za projevenou solidaritu a poskytnuté dary, všem potravinovým bankám a partnerům akce za skvělou spolupráci. Abychom naše dobročinné úsilí ještě zvýšili, darujeme 400 000 Kč na podporu jednotlivých potravinových bank. Zákazníci mají navíc možnost darovat online z pohodlí svého domova. Společně tak zajistíme lepší Vánoce těm, kteří nemají takové štěstí,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.

Celkově Sbírka potravin vynesla ve všech zapojených obchodech v sobotu 20. listopadu 410 tun zboží. Dvoutýdenní on-line sbírka a statické sbírky přinesly dalších 170 tun potravin a drogerie. Darované zboží se z prodejen nebo on-line obchodů dostane do regionálních skladů potravinových bank a následně z nich za pomoci lokálních neziskových organizací přímo k cílovým osobám, jako jsou osamělí senioři, rodiče samoživitelé, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, postižení či lidé bez domova a v nouzi.

„Letošní Sbírka potravin byla velmi náročná, zejména z hlediska organizačního zajištění. Mnoho našich spolupracovníků a dobrovolníků bylo v karanténě nebo onemocnělo. Doufali jsme, že i přes dlouhotrvající epidemii a další krize lidé do obchodů přijdou a pomohou. A to se i stalo. Češi měli o Sbírku zájem a přišlo jich snad ještě více než vloni. Možná nedarovali tolik, ale dorazili a pomohli. Díky nim budou mít desetitisíce lidí klidné a požehnané Vánoce. Za to chci všem opravdu moc poděkovat,“ uvedla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Věnujte jídlo potřebným přes Tesco Online nákupy
I nadále pokračujeme v pomoci lidem v nouzi, a to prostřednictvím Tesco online sbírky potravin, do které se s námi mohou zákazníci zapojit až do 24. prosince. Sbírka probíhá v rámci služby Tesco Online nákupy. Zákazníci si mohou vybrat ze tří typů balíčků: základní, velký balíček či balíček pomoci do domácnosti. Stačí se zaregistrovat a vložit do nákupního košíku libovolný počet Balíčků pomoci a dále dokončit svůj nákup jako obvykle. Pokud chtějí zákazníci zakoupit pouze Balíček bez nákupu, v možnostech doručení zvolí „Klikni+Vyzvedni“ a vyberou místo vyzvednutí „Sbírka potravin“ a jakékoliv volné časové okno pro vyzvednutí nákupu. Po skončení online sbírky potravin přichystá Tesco všechny darované produkty prostřednictvím Balíčků pomoci v distribučním centru a předá je do potravinových bank.

Jak Tesco pomáhá potravinovým bankám?

  • Od roku 2013 se Tesco zapojuje do potravinových sbírek.
  • Díky štědrosti zákazníků jsme v jarní, letní a podzimní Sbírce potravin vysbírali 174 tun potravin, což představuje více než 414 000 porcí jídla pro lidi v nouzi.
  • Tesco následně navýšilo dary svých zákazníků a darovalo potravinovým bankám
    605 000 Kč.
  • Od začátku roku z našich obchodů potravinové banky odebraly již 1 218 tun potravin pro místní charitativní organizace.
  • Tesco pravidelně daruje ze všech svých prodejen přebytky potravin.

Veškeré informace o Sbírce v Tescu naleznete zde.


Zdroj: Tesco děkuje všem dárcům: V podzimní Sbírce potravin zákazníci darovali 86 tun potravin a drogerie. Tesco online sbírka pokračuje až do Vánoc. TESCO Stores ČR. Tisková zpráva, 6. 12. 2021.

Související

Značka Hellmann´s rozdala samoživitelům tunu bramborového salátu

Přejít na článek

Nejkrásnější výzva aneb přinášíme radost osamělým seniorům

Přejít na článek