Děti vyskákaly na obědy do mateřských škol přes 1,7 milionu korun

Ze světa členů

20. 6. 2023

Některé děti v českých mateřských školách nechodí na obědy, protože si to jejich rodiče nemohou dovolit, neboť cena stravného je v mateřinkách oproti základním školám až dvojnásobná. Právě takovým dětem a rodinám pomáhá obecně prospěšná společnost WOMEN FOR WOMEN (W4W), a to v rámci nově spuštěného projektu SOS do školky.

Tento projekt na Den dětí podpořily dvě akce spolupořádané s generálním partnerem Skupinou Sev.en a Nadací rodiny Tykačových. Celkový výtěžek z této fundraisingové akce byl více než 1,7 milionu korun.

Pop-up akce se konaly při příležitosti Dne dětí na pražské Kampě a ve Zlíně, a to v průběhu prvního dne Zlínského filmového festivalu. Za každý dětský skok přes švihadlo putovalo 10 Kč na transparentní účet projektu SOS do školky (SOS: svačinka-oběd-svačinka). Celkovou sumu navíc nadace manželů Tykačových zdvojnásobila.

V Praze se celkově skočilo 48 394 skoků, ve Zlíně 38 352 skoků. V součtu tak Nadace rodiny Tykačových převedla za obě fundraisingové akce celkem 1 734 920 Kč na svačinky a obědy znevýhodněným dětem registrovaným v projektu SOS do školky.


Zdroj: Děti vyskákaly na obědy do mateřských škol přes 1,7 milionu korun. WOMEN FOR WOMEN. Tisková zpráva

Související

Rozhovor: Pro ukrajinské děti krize nijak neskončila

Přejít na článek

Příspěvek na volnočasové aktivity pro děti a dospívající pomáhá na Vrchlabsku a Jilemnicku nízkopříjmovým rodinám

Přejít na článek