BILLA se ohlíží za svými aktivitami v oblasti udržitelnosti. Vydává svoji historicky první zprávu o udržitelnosti

Ze světa členů

22. 1. 2024

Obchodní řetězec BILLA dosahuje dalšího milníku. Vydává svoji historicky první zprávu o udržitelnosti, kterou souhrnně mapuje své dosavadní aktivity v této oblasti. Rekapituluje tím společenské a environmentální závazky a prezentuje cíle, které povedou k udržitelnějšímu podnikání společnosti v dalších letech. Zpráva odráží nadšení a odhodlání společnosti BILLA pozitivně měnit svět. Obsahuje, jak společnost pečuje o své kolegyně a kolegy, jaké výrobky nabízí i jak chrání planetu. Nedílnou součástí zprávy jsou také informace o opatřeních, kterými se BILLA snaží optimalizovat svoji výkonnost a správu jako odpovědná a důvěryhodná korporace.

Historicky první Zpráva o udržitelnosti 2022 společnosti BILLA sleduje čtyři základní oblasti, na které se ve své strategii udržitelnosti soustředí: odpovědné výrobky, energetické hospodářství, klima a životní prostředí, zaměstnanci a sociální angažovanost. „Věříme, že společnými silami můžeme vytvořit udržitelnější budoucnost pro nás i naše děti. Zvu vás, abyste se k nám na této cestě připojili a podpořili naše poslání zvyšovat povědomí o životním prostředí ve prospěch společnosti,“ řekl u příležitosti vydání zprávy Liam Casey, generální ředitel společnosti BILLA ČR, který vyzval veřejnost rovněž k přečtení zprávy zveřejněné na www.billa.cz.

BILLA ve svém historicky prvním reportu připomíná mimo jiné několik důležitých iniciativ, které dokládají dlouhodobý závazek společnosti zlepšovat životní podmínky zvířat.

„Je důležité veřejnosti znovu připomenout, že jako první obchodní řetězec plníme náš závazek z roku 2019 neprodávat vejce z klecových chovů od příštího roku, proto je v našich regálech od ledna 2024 nenajdete. Před našimi prodejnami také neprodáváme živé kapry v kádích. Tuto tradiční českou rybu si zákazníci budou moci bez problémů koupit čerstvou a naporcovanou ve všech našich obchodech, množství máme dostatek. A v neposlední řadě pokračujeme v našem závazku chránit divoká zvířata, naše domácí mazlíčky i životní prostředí a neprodávat před příchodem Nového roku žádnou pyrotechniku,” připomíná Liam Casey. „Je to jen několik konkrétních příkladů toho, jak harmonizujeme naše kroky s našimi hodnotami a vizemi do budoucna. Naše první zpráva o udržitelnosti je podobných příkladů plná,” doplňuje Liam Casey.

Další oblastí, kterou BILLA ve své zprávě mapuje, jsou obnovitelné zdroje energie. V loňském roce nechal řetězec instalovat jednu z největších střešních fotovoltaických elektráren v Česku na svém chlazeném skladu v Modleticích u Prahy. Pokrývá střešní plochu o 5 300 m2 a její roční výkon činí 999 MWh. Solární panely instaluje BILLA i na prodejnách – zatím v Říčanech, Berouně a Slaném. Zavádí i další důležitá opatření, která vedou k energeticky méně náročnému provozu. Například zavádí LED osvětlení,umisťuje do prodejen úspornější spotřebiče, či zavádí chladící systémy umožňující využívání odpadního tepla k vytápění prodejny.

BILLA jako silný hráč na trhu si plně uvědomuje svoje závazky vůči společnosti. V rámci firemní společenské odpovědnosti se proto zapojuje do aktivit s environmentálním i společenských přesahem. Každoročně se se svými zaměstnanci účastní Sbírky potravin, kdy nakoupené zboží putuje lidem v nouzi. Minulý rok podpořila prostřednictvím organizace Člověk v tísni potravinami oběti války na Ukrajině. Dále dlouhodobě spolupracuje s organizacemi na podporu sociálně slabých, seniorů, hendikepovaných, i například dětí, které vyrůstají v dětských domovech.


Zdroj: BILLA se ohlíží za svými aktivitami v oblasti udržitelnosti. Vydává svoji historicky první zprávu o udržitelnosti. BILLA. Tisková zpráva

Související

Masaryčka se připojuje do sítě Lokni. Filtrovaná voda bude na nádraží i v sousední administrativní budově

Přejít na článek

Startup Lokni vloni utržil 10 milionů Kč. Letos se s filtrovanou vodou chystá do veřejného prostoru a představí produkt pro domácnosti

Přejít na článek

Hornbach si na udržitelném podnikání zakládá

Přejít na článek