Polský rozvojový fond hledá zájemce z Česka do akceleračního programu

31. 5. 2023

Polský rozvojový fond (Polski Fundusz Rozwoju, PFR) vyhlašuje již šestý ročník akceleračního programu pro začínající podnikatele s nápadem na inovativní produkty nebo služby, které kromě kritéria technologické inovace naplňují soulad s cíli udržitelného rozvoje OSN.

Tři projekty, které z programu vyjdou jako vítězné, získají kromě peněžního grantu také možnost oslovit skupinu investorů. Novinkou letošního ročníku je zaměření na Česko. Kromě aktivního oslovování zájemců o účast v programu v Česku je odrazem tohoto zaměření také skutečnost, že jeden z workshopů proběhne přímo v Praze.

Týmy napříč obory

Přihlášky do programu nejsou věkově omezeny. Podmínkou je jen podnikatelská, technologická, tvůrčí nebo vědecká kompetence, která umožní být součástí interdisciplinárního týmu. Úkolem jednotlivých týmů bude navrhnout a vyvinout produkt nebo službu v oblastech jako ClimateTech, EdTech, FinTech, HealthTech nebo Big Data. Budované kompetence se budou soustředit na vytváření obchodního modelu, ověřování nápadů, tvorbu prototypů, prodej nebo získávání finančních prostředků pro projekt.

Účastníci programu musí být připraveni zapojit se do workshopů konaných ve třech termínech: od 4. do 8. září, od 18. do 19. září (oba ve Varšavě) a od 21. do 23. září (v Praze). Po zářijových seminářích začnou účastníci pracovat v týmech na zdokonalování svých podnikatelských nápadů a přípravě prezentace pro investory. Ta proběhne dne 27. října 2023 v online formátu a vybere nejzajímavější projekty postupující do finálního kola. Absolutní vítězové budou vyhlášeni během závěrečného galavečera ve Varšavě dne 24. listopadu 2023.

Podrobné informace k projektu naleznete v anglickém jazyce na dedikovaných webových stránkách. Přihlašování do programu je otevřeno do 18. června. Součástí formuláře k zasílání přihlášek je strukturovaný životopis. Další doplňující dotazy je možné zasílat na e-mail startup@pfr.pl. Všechny části programu proběhnou v anglickém jazyce.

Polský rozvojový fond je skupina finančních a poradenských institucí pro podnikatele, místní samosprávy a jednotlivce, kteří investují do udržitelného sociálního a hospodářského rozvoje. Zajišťuje také efektivní koordinaci rozvojových programů polské vlády.


Autor: Jakub Rudý, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR ve Varšavě

Související

Projekt na zvýšení povědomí o správné hygieně slaví na tuzemských školách jubileum. V Česku a na Slovensku běží už 10 let

Přejít na článek

V českých školách nemůže svým dětem zaplatit školní oběd už téměř 30 000 rodin

Přejít na článek