Dobré víly dětem: Mikulášský víkend v Jizbici pod Blaníkem

Ze světa členů

22. 12. 2023

Dobré víly dětem, nezisková organizace s cílem přinášet radost, lásku a čas dětem z dětských domovů, úspěšně zrealizovala Mikulášský víkend v rekreačním středisku v Jizbici pod Blaníkem. Tento nezapomenutelný víkend bylo možné uskutečnit díky štědrým darům, které organizace získala během Giving Tuesday.

Mezinárodní den štědrosti, známý také jako Giving Tuesday, se letos konal 28. listopadu. Dobré víly dětem díky zapojení třech pražských středních škol, které uspořádaly dobročinné akce a bazárky, vybraly téměř 50 000 Kč. Díky této finanční podpoře nezisková organizace mohla uspořádat Mikulášský víkend pro téměř 50 dětí ze 4 různých dětských domovů.

Mikulášský víkend, který proběhl od pátku 1. prosince do neděle 3. prosince, byl plný vzrušujících aktivit. Děti měly možnost tvořit věnce, účastnit se venkovních aktivit v zasněžené krajině a setkat se i se samotným Mikulášem. I pro ty děti, které se dosud s činnostmi Dobrých víl neseznámily, bylo toto setkání v Jizbici pod Blaníkem mimořádným zážitkem. Pozitivní ohlasy na tento víkend byly vynikající, včetně reakcí z dětského domova z Pyšel.

Moc vám děkujeme, všechny holky přijely spokojené. Dle vyprávění bylo zážitků spousta. Bětuška je u nás krátce a ještě nic podobného nezažila, proto jsme měli trochu obavy, jestli to zvládne. Byla ale nadšená. Jen ji mrzelo, že pobyt končí a jede se domů.

Dobré víly dětem pravidelnými návštěvami, osobním, přátelským přístupem a individuální podporou dává dětem z dětských domovů to nejcennější – čas, pozornost a lásku. Dětem pomáhá s přípravou do školy a rozvíjí je v tom, co je baví. Chystá pro ně pobyty mimo dětské domovy. Jsou pro ně oporou, když domovy natrvalo opouští a podporují je, aby se svým jednáním nedostávaly na okraj společnosti.

Pokud vás zaujaly Dobré víly, můžete je podpořit zakoupením vánočního voucheru, kterým nejen obdarujete své blízké, ale pomůžete Vílám plnit jejich poslání. Pomocí voucherů můžete darovat dětem z dětských domovů zážitky a čas s vílami. Darujte například pohádku na dobrou noc či společné sportování.


Zdroj: Dobré víly dětem: Mikulášský víkend v Jizbici pod Blaníkem. Dobré víly dětem. Blogový článek

Související

Lidé se zdravotním postižením mohou být úspěšnými zaměstnanci ve velkých i malých firmách

Přejít na článek

Když záhony potěší na duši: Domov seniorů má oživenou zahradu, CEOs čistou hlavu a nové kontakty

Přejít na článek