Dove představuje projekt na obnovu lesů za 8,5 milionu eur

22. 6. 2021

Značka Dove staví krásu naší planety na první místo, proto se zavázala k ochraně a obnově 20 000 hektarů lesa – což odpovídá více než třem milionům stromů – v Indonésii, na Severní Sumatře.

K připomenutí Světového dne životního prostředí představila značka Dove projekt na obnovu lesů Dove Forest Restoration, v současnosti jeden z největších projektů této kosmetické značky na ochranu a obnovu přírody vůbec. Cílem tohoto projektu je ochrana a obnova lesů, ochrana biotopů ohrožených druhů a zlepšení života 16 000 lidí, jejichž domovem je indonéská Severní Sumatra.

V partnerství s organizací Conservation International a na podporu její spolupráce s indonéským ministerstvem životního prostředí a lesnictví se bude značka Dove po dobu pěti let zasazovat o ochranu a obnovu 20 000 hektarů lesa (přibližně dvojnásobné plochy rozlohy Paříže) na Severní Sumatře – jedné z oblastí s nejbohatší biologickou rozmanitostí na světě.

Dove coby značka, která ovlivňuje vývoj kosmetického odvětví již téměř dvě desetiletí, se zavázala k ochraně a obnově krásy naší planety pro všechny její obyvatele. Odhaduje se, že projekt Dove Forest Restoration v hodnotě 8,5 milionu eur přispěje k pohlcení přes 300 000 tun CO 2 z ovzduší a zabrání uvolnění více než 200 000 tun emisí CO2 . Tyto předpokládané dopady budou sledovány a vyhodnoceny v souladu s ohlášenou strategií Indonésie ohledně snižování emisí uhlíku.

„Jsme celosvětovou značkou, v jejímž jádru je péče. Neseme tedy odpovědnost za to, abychom naše platformy využívali k podněcování ke změnám a pozitivně ovlivňovali svět kolem nás. Projekt Dove Forest Restoration vychází z našich závazků pečovat o naši planetu a také o to, jakým způsobem vyrábíme naše produkty a jaké složky do nich přidáváme,“ uvádí Alessandro Manfredi, Global Executive Vice President značky Dove.

Dove vychází z přesvědčení, že nastal čas naši planetu obnovovat a vracet jí více, než si z ní bereme. Projekt Dove Forest Restoration je první významnou iniciativou z Fondu na ochranu klimatu a přírody společnosti Unilever v hodnotě 1 miliardy eur, jež navazuje na Desetiletí obnovy ekosystémů Organizace spojených národů.

„Změna klimatu znamená jednu z největších hrozeb, kterým náš svět čelí. Proto je pro značku Dove – která se řadí mezi největší kosmetické značky na světě – tak důležité, aby podnikala konstruktivní a přesvědčivé kroky. Minulý rok Unilever ohlásil vznik Fondu na ochranu klimatu a přírody ve výši 1 miliardy eur a nyní vám s nadšením oznamuji, že první významnou iniciativou, podpořenou z tohoto fondu, bude projekt Dove Forest Restoration,“ uvádí Sunny Jain, prezident divize Krása a osobní péče
společnosti Unilever.

Projekt obnovy lesů Dove Forest Restoration charakterizují tyto přínosy:

  • Podpoří místní komunity s cílem zlepšit život 16 000 lidí v oblasti Severní Sumatry. Tato práce doplňuje účast mateřské společnosti Unilever v partnerské Koalici pro udržitelný život, jejímž cílem je také urychlit udržitelný hospodářský rozvoj na Severní Sumatře.
  • Podpoří biologickou rozmanitost, tedy ochranu a obnovu biotopů mnoha ohrožených druhů, mimo jiné tygra sumaterského, luskouna ostrovního, levharta Diardova, tapíra čabrakového, černého sumaterského langura a sambara indického. Obnovený lesní porost také sníží dopad přírodních katastrof, jaké znamenají záplavy a sesuvy půdy.

Značka Dove je přesvědčena, že ochrana a obnova krásy naší planety vyžaduje více než jen přímé závazky – vyžaduje úplnou transformaci kosmetického průmyslu. Skutečná změna si žádá trvalá partnerství, soustavné úsilí o prosazování práv a odhodlání pracovat v terénu. Náš svět více než kdy dříve potřebuje péči. Pojďme společně obnovit krásu naší planety.


Zdroj: Dove představuje projekt na obnovu lesů za 8,5 milionu eur. Unilever. Tisková zpráva, 9. 6. 2021.

Související

Co dělají Češi pro udržitelnost? Téměř všichni třídí odpad, polovina Česka šetří vodou

Přejít na článek

DPD převáží zásilky plně elektrickým tahačem. Jako první balíkový přepravce v Česku

Přejít na článek