EY Podnikatelem roku České republiky se pro rok 2023 stává Sotirios Zavalianis z AKESO holding a.s.

Ze světa členů

7. 3. 2024

V pořadí čtyřiadvacátý titul EY Podnikatel roku České republiky získal podnikatel řeckého původu Sotirios Zavalianis. Již předtím se stal v regionálních kolech vítězem soutěže ve Středočeském kraji. Jeho společnost AKESO holding působí v oblasti soukromé zdravotní péče napříč medicínskými obory a inovativním způsobem rozvíjí celou řadu projektů. Porota ocenila také jeho aktivity na poli společenské odpovědnosti. Ocenění, udělované nově i pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla, převzal dnes na pražském Žofíně z rukou předsedy poroty a loňského držitele titulu Jakuba Havrlanta a vedoucí partnerky EY Česká republika Martiny Kneiflové.

Rehabilitační nemocnice Beroun, Nemocnice Hořovice, Multiscan v rámci Komplexního onkologického centra Pardubického kraje, Centrum duševní rehabilitace v Berouně nebo Denní psychoterapeutické sanatorium Ondřejov. To je výčet jen některých medicínských pracovišť, která AKESO holding úspěšně provozuje. Aplikují zde řadu inovativních přístupů v primární, akutní i následné péči, pracují s umělou inteligencí a intenzivně se věnují projektům v oblasti telemedicíny a distanční medicíny.

Psal se rok 1998, když Sotirios Zavalianis získal podíl v Mediscan Group s.r.o. a spolu s tím také první zkušenosti s provozem ambulantního a diagnostického centra. Postupem času se mu podařilo vybudovat ojedinělou síť zdravotnických center, která v úrovni péče patří k nejmodernějším v Česku.

Ocenění považuji za pomyslný vrchol své dosavadní podnikatelské kariéry. Jsem velmi potěšen, že ocenění dostávám od nezávislé poroty. Je to pro mě signál pokračovat nadále v tom, co dělám i motivace k tomu náš byznys dále zdokonalovat,“ řekl po převzetí ceny nový držitel titulu EY Podnikatel roku 2023 České republiky Sotirios Zavalianis.

Sotirios Zavalianis významným způsobem přispěl k rozvoji zdravotní péče v Česku. Dokázal, že tuzemská medicína patří k těm nejlepším i v celosvětovém kontextu. Přístup k pacientům, péče o zaměstnance i jeho aktivity na poli vzdělávání a podpory potřebným jsou vedle nezpochybnitelných podnikatelských úspěchů hodné ocenění,“ uvedla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY Česká republika a dodala: „Letošní soutěž EY Podnikatel roku znovu představila pozoruhodné české podnikatelské osobnosti, které se mohou směle porovnávat s těmi nejlepšími z nejlepších. Věřím, že náš vítěz má v rámci celosvětového finále soutěže velkou šanci zaujmout a uspět.

V době, kdy svět čelí neustálým výzvám a nejistotám, je potřeba ocenit odvahu, inovace, vytrvalost a kreativitu nominovaných podnikatelů. Neúnavná práce a úsilí jsou příkladem nám všem. Jejich úspěch posiluje také celé podnikatelské prostředí a příběhy mohou být inspirací nejen pro současnou, ale i další generaci podnikatelů,“ shrnul zástupce tradičního partnera soutěže Maciej Galant, generální ředitel BMW Czech Republic s.r.o.

Mezi letošní pětici finalistů a kandidátů na vítěze EY Podnikatel roku 2023 České republiky se na základě rozhodnutí poroty dále dostali:

  • František Zykan, Area Four Industries
  • Jan Hasík, HSF System a.s.
  • Ladislav Semetkovský, Primoco UAV SE
  • Martina Šmídlová, Šmídl Holdingová Společnost a.s.

Každoročně vybírají specializované poroty také vítěze dalších kategorií:

  • EY Technologický podnikatel roku 2023: Jindřich Houžvička, CRYTUR, spol. s.r.o.
  • EY Začínající podnikatel roku 2023: Aleš Novotný, Elisdesign s.r.o.

  • EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2023: Ondřej Širočka, REkrabička | REkelímek
  • Cena čtenářů MF DNES a iDNES.cz za Nejlepší podnikatelský příběh roku 2023: Eva Bokišová, Monika Drobná, Ergona Opava s.r.o.

 

Sotirios Zavalianis se jako národní reprezentant zúčastní světového finále soutěže, která je společností EY vyhlašována v bezmála 60 zemích světa a jejíž vítězové jsou vybíráni nezávislými porotami podle jednotných kritérií. EY Světový podnikatel roku bude vyhlášen v červnu tohoto roku v rámci slavnostního galavečera tradičně konaného v Monte Carlu.


Partneři soutěže EY Podnikatel roku 2023

Oficiálním vozem soutěže EY Podnikatel roku 2023 je BMW Czech Republic s.r.o. Hlavním partnerem soutěže je Česká spořitelna a.s. Partnerem soutěže je společnost SAP. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavními mediálními partnery jsou Česká televize a magazín Forbes, mediálními partnery soutěže jsou Český rozhlas, Seznam Zprávy a CZECH CRUNCH. Soutěž podporují agentura CzechInvest a Asociace společenské odpovědnosti. Soutěž se koná pod záštitou prezidenta České republiky.


Zdroj: EY Podnikatelem roku České republiky se pro rok 2023 stává Sotirios Zavalianis z AKESO holding a.s.. EY. Tisková zpráva

Související

Obliba filtrované vody v Česku roste. Jen za první polovinu roku si uživatelé automatů Lokni natočili téměř 800 000 litrů, čímž ušetřili 40 tun plastu

Přejít na článek

Studie: V Česku chybí data o digitálně vyloučených osobách a osobách ohrožených digitálním vyloučením

Přejít na článek