HLEDÁME MARKETING SPECIALISTU/KU PRO E-SHOP NAKUP NA DOBRO!

19. 11. 2021

Pracovní pozice: Marketing specialist/ka e-shopu Nakup na Dobro

Typ úvazku: celý úvazek
Adresa: Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5
Nástup: ihned / dle domluvy

Máš rád projekty, které dávají smysl? Dýcháš pro udržitelnost? Věříš, že lze změnit nákupní chování směrem k udržitelnému, u jednotlivců počínaje, velkými firmami konče? Staň se součástí unikátního projektu Asociace společenské odpovědnosti, největší iniciativy společenské odpovědnosti a Cílů udržitelného rozvoje od OSN v Česku, který realizuje ve spolupráci s klíčovým partnerem, sociálním podnikem Ergotep. Připoj se do našeho týmu a staň se hlavním kapitánem nebo kapitánkou projektu Nakup na Dobro, společensky odpovědného e-shopu s udržitelnými dárky s pozitivním společenským a environmentálním dopadem. Více o e-shopu na www.nakupnadobro.cz.

Proč pracovat zrovna u nás?
Vizí Asociace společenské odpovědnosti je, aby se společenská odpovědnost a udržitelnost stala přirozenou součástí podnikání i fungování každé organizace v Česku. Pod jednou střechou tak v současné době se stejným cílem sdružujeme na 430 takových organizací. Od velkých firem, přes malé a střední podniky v regionech, až po sociální podniky, neziskové organizace, nadace, města i kraje. Učíme společnost intuitivně posilovat odpovědnost za místo a planetu, na které žijeme.

Při naplňování tak velkých cílů nám záleží i na malých detailech. Proto jsme v roce 2018 přišli s katalogem udržitelných dárků našich členů. Ten poslední přinesl více než 170 nápadů na udržitelných dárků, které dokázaly pozastavit kolotoč nákupního šílenství u velkých společností i jednotlivců.

V roce 2020 jsme z katalogu vybudovali plnohodnotný e-shop s dárky, které skutečně mají smysl – pro obdarované, společnost i přírodu. Prostě Nakup na Dobro. Produkty tvoří pečlivě vybrané dárky a služby našich členů. Provoz e-shopu a jeho logistiku zajišťuje sociální podnik Ergotep . Společný projekt nyní zaměstnává desítku lidí se zdravotním postižením v regionu Vysočina, kde sídlí náš hlavní sklad.

Koho hledáme?
V první řadě někoho, kdo je zapálený pro udržitelnost. Koho baví univerzální a pestrá práce a jednání s partnery. Kapitána nebo kapitánku, která bude s chutí řídit společensky odpovědný projekt, který nemá v Česku obdoby. Někoho se zkušeností s e-commerce, B2B a B2C marketingem. Kreativní hlavu, která dokáže vytvořit marketingovou strategii projektu a využít sílu dobra k naplnění poslání e-shopu Nakup na Dobro. A pozor, nemáme malé cíle. Pro rok 2022 míříme k obratu 12 milionů Kč. Neboj, nezačínáme od nuly. Máme silné partnery, kteří jsou připraveni projekt rozvíjet.

Co bude náplní Tvojí práce?

 • Vytvořit a realizovat marketingovou strategii projektu
 • Vést B2C a B2B kampaně Nakup na Dobro s cílem podpořit prodej udržitelných dárků v Česku
 • Vytvářet kreativní copy a obsah pro sociální sítě (Instagram a Facebook) a blog projektu a spravovat jejich obsah
 • Zadávat externí agentuře výkonnostní marketing a remarketing k naplnění poslání projektu
 • Realizovat e-mailingové kampaně v Ecomailu
 • Komunikovat s dodavateli (stávajícími a novými členy Asociace společenské odpovědnosti), vybírat s nimi nové udržitelné produkty a služby na e-shop a spravovat jejich nabídku

Co už bys měl umět?

 • Klíčové jsou pro nás Tvé zkušenosti s e-commerce a B2B a B2C marketingem
 • Kreativa a velké nápady ve jménu dobra a s cílem změnit svět Ti nejsou cizí
 • Umíš spravovat firemní sociální sítě a další vhodné remarketingové kanály
 • Zvládáš jednodušší grafické úkony (např. v Canva)

Co se u nás naučíš a proč bys měl být u toho?
Budeš součástí unikátního projektu, který v Česku nemá obdoby. Budeš mít lví podíl na tom, jaké produkty firmy a jednotlivci nakupují a s jakým dopadem na naši planetu. Podíváš se Dobru na zub. Čím lepší Tvoje práce bude, tím větší dopad bude celý projekt mít. Nejen, že dáš práci desítce lidem se zdravotním postižením, kteří se na provozu e-shopu podílejí, ale pomůžeš více než stovce malých českých lokálních podniků, sociálních podniků a chráněných dílen, ale i neziskových organizací a nadací, efektivně prodávat jejich produkty nebo služby, a tím naplnit zároveň jejich poslání a prospěšnou činnost. A to už za to dobro stojí, co myslíš?

Co za to?

 • Smysluplnou práci, volnost, svobodu a otevřenost. Jsme malá organizace, která věří v potenciál každého, kdo pracuje se stejným nadšením jako my naplnit naše poslání.
 • Možnost pracovat z našich kanceláří v Impact Hub Praha, ale také na home-office.

Máš zájem o tuto příležitost?
Pošli svůj motivační dopis a životopis ředitelce Lucii, na madlova@a-csr.cz.

Tým Asociace společenské odpovědnosti

Související

Podpora rostlinných výrobků v Česku roste: seminář na Ministerstvu dal důraz na rozvoj plant-based kategorie

Přejít na článek