Mary‘s Meals pomáhá už 20 let a slaví Světový den kaše

10. 10. 2022

Mary's Meals živí každý školní den 2 279 941 dětí ve 20 zemích světa. V Malawi, Zambii a Zimbabwe se dětem obvykle podává hrnek kaše obohacený o vitamíny, který jim pomáhá v učení a růstu.

Dne 10. října proto slaví Světový den kaše, protože vědí, že kaše má moc měnit životy. Zajištění jídla ve školách dává dětem velkou naději a možnost plnit si své sny.

Zapojte se do výzvy „Hrnečku vař“ a mezi 10. a 14. říjnem si uvařte libovolnou kaši. Když pak za každý hrnec nebo hrneček pošlete 100 Kč, bude Mary‘s Meals moci nasytit další dítě na 2 měsíce. Tak co, přidáte se?

Mary’s Meals už 20 let pomáhá nejchudším dětem na světě

V letošním roce si Mary’s Meals také připomíná 20 let od chvíle, kdy začalo poskytovat jídlo v nejchudších regionech světa. Organizace pomáhá ve 20 zemích a ve stejném počtu států se vybírají prostředky na pomoc. Poslechněte si slova zakladatele Mary’s Meals Magnuse MacFarlane-Barrowa, jež jsou naplněna radostí nad vykonaným dílem, ale zároveň vyjadřují touhu uspokojit potřeby všech hladovějících dětí, které ještě nejsou zařazeny do programů školního stravování.


Zdroj: Mary’s Meals už 20 let pomáhá nejchudším dětem na světě. Hrnečku vař pro Mary’s Meals. Web Mary’s Meals.

Související

Inspirujte se v modrých zónách díky novému e-booku od ProVeg Česko

Přejít na článek

Freshbar UGO nově občerstvuje cestující na Hlavním nádraží v Praze

Přejít na článek

Loono bojuje za zdravé plíce. Zaměřuje se na nový screening i problematiku kouření

Přejít na článek