Nadace Krása pomoci hledá inspirativní osobnost roku 2024! Nominovat můžete až do konce února

Ze světa členů

31. 1. 2024

Nadace Krása pomoci hledá inspirativní osobnost, která by si podle odborné i laické veřejnosti zasloužila unikátní ocenění Beauty of Help Award. Nominovat osobnost může každý, laureáta hlavní ceny bude vybírat odborná porota.

Beauty of Help Award je čestný titul udělovaný od roku 2018 každoročně osobnostem, které jsou i ve vyšším věku aktivní a inspirují ostatní napříč generacemi a obory, či jsou inspirací svými občanskými postoji. Ocenění může být uděleno pouze občanovi ČR, který dosáhl věku nejméně 70 let. A právě takovou osobu už pošesté hledá Nadace Krása pomoci při vyhlašování nominací na cenu Beauty of Help Award.

„Cílem této naší ceny je otevřít diskuzi na téma respektování stáří a stárnutí ve společnosti. Sedmý ročník jsme i proto opět otevřeli veřejnosti a nominovat inspirativní osobnost může opravdu každý,” vysvětluje ředitelka Nadace Krása pomoci Soňa H. Morawitzová. Nadace tak bude opět předávat cenu a čestný titul Beauty of Help Award a také Cenu veřejnosti.

Kandidáty na ocenění mohou navrhnout zástupci odborné i široké veřejnosti prostřednictvím on-line formuláře. Odborná porota složená ze zástupců veřejného života ze zaslaných nominací vybere laureáta a také pět osobností, ze kterých po veřejném hlasování vzejde vítěz Ceny veřejnosti.

V odborné porotě letos zasedají:

  • Eva Zažímalová, předsedkyně poroty, předsedkyně AV ČR
  • Vladimíra Dvořáková, ředitelka Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT v Praze
  • Eva Lustigová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Arnošta Lustiga
  • Ondřej Vlček, prezident Gen Digital, filantrop
  • Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců
  • Klára Šimáčková Laurenčíková, vládní zmocněnkyně pro lidská práva
  • Taťána Kuchařová, zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci

Historie ceny

První cenu Beauty of Help Award obdržel v roce 2018 herec Pierre Richard, druhou cenu zpěvák Karel Gott. Třetí cenu předala Nadace mecenášce Medě Mládkové a v loňském roce obdržel cenu choreograf a tanečník Jiří Kylián. „Talent Jiřího Kyliána, jeho srdce a jeho spirit jsou pro mě nesmrtelnou inspirací! A na večer, kdy jsme se setkali a popovídali, budu ještě dlouho vzpomínat. Ocenění vnímám i jako poděkování skvělým inspirativním lidem od všech generací, které promlouvá ústy naší nadace,” doplnila tehdy Taťána Kuchařová.Je mi velkou ctí, že se nalézám ve společnosti inspirativních lidí, kteří alespoň trochu přispěli k tomu, aby náš pozemský život byl o trochu příjemnější a snesitelnější. Společnost, ve které jsou přítomni Meda Mládková, Pierre Richard a Karel Gott, mi dělá moc dobře – vřelý dík,“ uvedl legendární tanečník při převzetí ceny.

Pátou cenu si v roce 2022 osobně převzala zpěvačka a chartistka Marta Kubišová. Porota cenu udělila za celoživotní osobní statečnost a věrnost národu, pro který představovala útěchu a naději. V roce 2023 byl oceněn nejen příběh a životní odhodlání Helgy Hoškové-Weissové.


Zdroj: Nadace Krása pomoci hledá inspirativní osobnost roku 2024! Nominovat můžete až do konce února. Nadace Krása pomoci. Tisková zpráva

Související

Sociální bankovnictví pomáhá vytvářet pracovní místa pro hendikepované

Přejít na článek

Projekt W4W: První krok pomohla již více než 200 lidem

Přejít na článek