Startuje první český Mentoringový maraton pro ženy

15. 10. 2020

Organizace Business & Professional Women CR startuje první mentoringový maraton. Více než šedesátka zkušených žen bude celý týden radit svým kolegyním online. Společně budou hledat cesty, jak využít současnou situaci a tvořit nové přístupy k práci, k řízení lidí nebo vlastního byznysu a jak tyto nové přístupy integrovat také do osobního života.

Ženy dnes stojí před největší výzvou naší doby. Krize urychlila změny, které se odehrávají ve firmách, ve školách a také v domácím prostředí. Ženy jsou do dění aktivně zapojené – učí své děti, pečují o rodinné příslušníky a současně dělají vše proto, aby svou práci odvedly v plné kvalitě. Je obdivuhodné, že si najdou čas na to podpořit další ženy a podělit se o své zkušenosti a znalosti,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women CR.

Mentoringový maraton odstartuje v sobotu 7. listopadu a potrvá až do 14. listopadu. Poprvé budou mít ženy v Česku možnost zapojit se do takto mimořádné akce, a díky tomu získat přístup k řadě webinářů a mentorských kruhů, aby se obohatila a možná i zkrátila jejich cesta k budoucnosti, jakou si přejí.

K virtuálním mentoringovým stolům zasedne 60 zkušených žen a účastnice si mohou každý den vybrat dvě mentorky a témata. Za týden se mohou připojit až ke 16 online diskusím.

Mentoringový den je tradiční součástí kampaně Equal Pay Day. Na jaře jsme dokázaly velmi rychle zorganizovat asi první velkou online konferenci v Česku, a přestože nám aktuální situace nedovoluje potkat se osobně, rozhodly jsme se na mentoring nerezignovat a umožnit ženám setkání s mentorkami ve virtuálním prostoru. Mentoringového dne se každoročně účastní stovky žen a věřím, že Mentoringový maraton bude stejně úspěšný,“ vysvětluje pozadí akce a vysílá pozvánku Lenka Šťastná.

Více informací, jak se do programu zapojit, naleznete na webu Equal Pay Day.


Zdroj: Mentoringový Maraton 2020 – Equal Pay Day. Equal Pay Day – 2020 [online]. Copyright © 2020 Equal Pay Day. [cit. 15.10.2020]. Dostupné ZDE.

Související

Den rovnosti odměňování žen a mužů letos v Česku vychází na 1. března

Přejít na článek

Žen v investování přibývá. V čem mohou jít mužům příkladem?

Přejít na článek

1. března si ženy mohou „oddechnout“. Doběhly k cílové čáře odměňování mužů za rok 2022

Přejít na článek