Velké Setkání Neziskovek 2023: Největší setkání neziskového sektoru v Česku má za sebou úspěšný první ročník

Ze světa členů

29. 11. 2023

Poslední říjnový večer byl plný živé diskuse, inspirativních příběhů a cenných poznatků pro více než 100 zástupců neziskových organizací, kteří se sešli na Velkém Setkání Neziskovek, pořádaném pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí a místostarostky městské části pro Prahu 2 Lucie Pechové.

„Byl to večer spojení sil a energie různorodých neziskovek, kteří společně hledali konkrétní cesty k pozitivní změně ve společnosti,“ sdělil Marek Sýkora, projektový manažer CSR projektu DOBROKRUH.

Celou akci slavnostně zahájila místostarostka městské části Praha 2, Lucie Pechová, která následně vystoupila i v živém rozhovoru, který přiblížil spolupráci městské části s neziskovým sektorem. Jedním z nejdiskutovanějších témat byl blok věnovaný fundraisingu. Hosté jako Jiří Nižňanský, spoluzakladatel farmaceutické společnosti Oxygen Biotech, David Procházka, zakladatel platformy Donio, a Adéla Nosková, známá novinářka a podcasterka, poskytli cenné rady týkající se získávání finančních prostředků pro neziskové projekty.

Kromě toho byly v rámci programu představeny klíčové oblasti práva pro neziskový sektor zahrnující rady a doporučení od renomovaných advokátů jako Martin Loučka a Martin Bartoň z advokátní kanceláře Martins‘ a Daniel Wimmer, insolvenční specialista z kanceláře Mgr. Davida Veselého.

Inspirativní příběhy o vzniku neziskových organizací představené Magdalenou z o.p.s. a NOMIA z.ú. a CeHuPo – Centrum humanitární pomoci Teplice zahřály srdce účastníků a ukázaly, jak zprvu skromný nápad může mít obrovský dopad. Večer byl uzavřen sérií tematických bloků včetně problematiky vztahu neziskovek a státní správy, vedení dobrovolníků a skvělého překvapení od DOBROHRÁČŮ.

„Velké Setkání Neziskovek bylo důkazem, že spolupráce a dialog mezi neziskovými organizacemi jsou základem pro inovace a udržitelné změny ve společnosti,“ doplnil Marek Sýkora. Následně se konal navazující raut, který poskytl účastníkům příležitost sdílet myšlenky a navazovat nová přátelství a synergie.


Zdroj: Velké Setkání Neziskovek 2023: Největší setkání neziskového sektoru v Česku má za sebou úspěšný první ročník. DOBROKRUH. Tisková zpráva

Související

Nadační second hand otevírá ve Westfieldu Chodov

Přejít na článek

Akce u příležitosti Dne Země přinesla tipy na udržitelné každodenní aktivity

Přejít na článek