Ze světa členů
Akce roku v udržitelnosti: Nepropásněte další ročník unikátní konference
11. 1. 2024
Hear our voices, tak zní téma druhého ročníku Global Goals Summitu, který opět pořádá Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s DVTV. Už 21. března dostanou slovo odborníci na sociální práci ve vězeňství, zaměstnávání hendikepovaných, udržitelnost ve fotbale nebo v reklamě i robotiku ve vesmírném průmyslu. Prodej vstupenek je spuštěn přesně 10 týdnů před akcí.
Inspirativní osobnosti z byznysu, politiky, neziskového i veřejného sektoru vystoupí v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky na ČVUT v Praze. Návštěvníci se tak během jednoho dne seznámí s inovativními přístupy, příklady dobré praxe a zkušenostmi těch, kteří mění svět k lepšímu a přispívají k naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN v Česku.
„Letos jsme se rozhodli přejít z mezinárodního pole na to lokální a dát prostor těm, kdo sice naplňují vize udržitelného rozvoje, ale někdy nedostávají ve veřejné debatě mnoho prostoru. Zároveň jsme vybrali témata, která bychom si s udržitelností možná na první dobrou nespojili, přitom ve světě už trend je a my ho jen musíme začít následovat. To je třeba udržitelnost v médiích nebo ve fotbale,” popsala skladbu programu Lucie Mádlová, ředitelka a zakladatelka Asociace společenské odpovědnosti.
Slovo tak například dostane kuchař Vojtech Végh, který svoji práci podmanil principům zero waste a s tím pomáhá i šéfkuchařům po celém světě; vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková; kreativec a producent YEMI A.D., člen první civilní cesty kolem Měsíce; Gabriela Kabátová z Mezinárodního vězeňského společenství, které mimojiné pomáhá dětem s rodiči ve vězení; zakladatel sociálního podniku Pestrá cestovka Michal Prager nebo ředitelé fotbalových klubů AC Sparta Praha a FK Teplice. Řečníků je mnohem více, v programu je budou pořadatelé postupně zveřejňovat.
Vstupenky jsou už teď dostupné přímo na webu, součástí vstupu je i udržitelný dárek a vegetariánské a veganské zero waste občerstvení. Summit bude přenášet živě, provázet jím budou moderátoři DVTV. Přenos bude prostřednictvím online přepisu zpřístupněn neslyšícím. K dispozici je také zvýhodněné vstupné pro členy Asociace společenské odpovědnosti.
„Lepší je rozsvítit svíčku, než proklínat temnotu.”
To bylo ústřední heslo prvního ročníku Global Goals Summitu, který proběhl 13. října 2022 v sále Národního muzea. Promluvili odborníci z Česka i z celého světa. Slovo dostal Georg Kell, zakladatel a bývalý výkonný ředitel UN Global Compact, který již propojil 17 tisíc společností ze 180 zemí světa; Melina Traprantzi, SDGs a ESG konzultantka a zakladatelka Wise Greece, která hovořila o možnostech spolupráce s lokálními zemědělci pro zajištění udržitelnosti; nebo Julian Lechner, zakladatel Kaffeeform, přinášející aha moment, že káva není jen lahodný horký nápoj, ale z její sedliny se dají vytvářet další předměty bez použití plastu a být tak šetrnější k planetě.
S CEO Rohlik.cz Olinem Novákem přijela pohovořit Carla Hilhorst, Chief R&D Officer Unilever Nutrition Business Group, a to o tématu produkce, spotřeby a plýtvání jídlem. Udeh Chiagozie, přední ambasador Plant-for-the-Planet, mluvil o důležitosti sázení nových stromů. Za české řečníky promluvil Ladislav Krištoufek, profesor ekonomie a prorektor Univerzity Karlovy, a to o spojení krypton a udržitelnosti, kdy bitcoin může být karbonově negativní. Od Tomáše Matušky, vedoucího výzkumného oddělení Energetické systémy budov, se návštěvníci dozvěděli o projektu S.A.W.E.R a v Rapid Fire Presentations se hostům dostalo inspirace například od Johanny Nejedlové, Veroniky Hudzíkové, Cyrila Klepka a dalších.
I letos pořádá Global Goals Summit Asociace společenské odpovědnosti společně s DVTV. Byznys partnery akce jsou společnosti Aramark, Komerční banka a Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, mediálními partnery jsou Football Club, Marketing & Media a TV NOVA. Akci podporuje Ipsos, MadLove, Nakup na Dobro, Superkoders a globální iniciativa 17 rooms.
Autor: Asociace společenské odpovědnosti
Související
Newsletter
#78 FRESH ZE SVĚTA UDRŽITELNOSTI A ESG